دفتر صد برگ

فرهنگی - هنری

سینما چهارسو

 سینما های قدیمی خیابان جمهوری یک به یک تعطیل شده اند: سینما جمهوری، آسیا، سعدی و شهر قشنگ. اما در تقاطع حافظ و جمهوری در میان همهمه ارز فروشان و موبایل فروشان ساختمانی شیک و مجلل سر برآورده که علاوه بر بازار موبایل دارای 5 سالن سینمای  مجهز می باشد. کیفیت خوب صدا و تصویر، صندلی های راحت و  فضای باز از جمله ویژگی های آن است. به خصوص فاصله ردیف صندلی ها در حدی است که عبور افراد مزاحمتی برای کسانی که نشسته اند ایجاد نمی کند. البته سینما به تازگی راه اندازی شده و هنوز برخی از امکانات را ندارد. قطعا در آینده به فروشگاه کتاب و سی دی ، بوفه یا کافی شاپ هم مجهز خواهد شد. وجود این مجتمع فرهنگی در این محیط کاملا تجاری برای اهالی محل و و مناطق مجاور غنیمتی است.

فیلم رخ دیوانه را در سالن یک این مجتمع دیدم.

  
نویسنده : بهزاد هندی ; ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳٩٤/۱/٢٦

بهاریه

 می‌گویند عید مال بچه هاست. راست می گویند. عید بودنِ عید، به عیدی گرفتن و تعطیلات طولانی آن است. سالهاست که دیگر بزرگ شده‌ایم و کسی به ما عیدی نمی‌دهد. بلکه باید به کوچکتر ها عیدی هم بدهیم! البته هنوز بزرگتر های فامیل لطف دارند و اسکناسی نو را به عنوان دشتِ اول سال عیدی می دهند. اما ما مثل بچه ها آن را جمع نمی کنیم تا بعداً با آن چیزی بخریم. بلکه آن را  درکیف پول خود گذاشته و همراه با بقیه پول ها خرج می کنیم .

 عید بودن عید به تعطیلات طولانی آن است. نه مثل حالا که بعد از دو سه روز باید خود را با مشقت به سر کار برسانیم تا مرخصی هایمان را برای طی سال ذخیره کنیم.

عید بودن عید به عید دیدنی روز اول در خانه پدر است. نه مثل حالا که برای دیدن پدر باید روز اول عید به مزار او برویم.

راست می گویند عید مال بچه هاست. تعطیلات طولانی دارند. عیدی های مختلف می گیرند و روز اول عید، عید دیدنی واقعی. آخر تعطیلات هم مشق های نانوشته!

  
نویسنده : بهزاد هندی ; ساعت ۸:٢٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩٤/۱/۱٧
تگ ها : نوروز 94 ، بهاریه