یاداشتی بر نمایش مردی برای تمام فصول

  نام ها وسوسه انگیزند، بزرگان تاتر و سینما، متنی قوی و معروف و خاطره ای دلچسب از نسخه سینمایی آن. با شوقی زیاد به دیدن نمایش رفتم اما سرخورده برگشتم. معمولا در تاتر حوصله ام سر نمی رود که آن هم به دلیل اجرای زنده و رو در روی است. اما این بار حوصله ام حسابی سر رفت. ابتدا فکر کردم تنها حوصله من سر رفته، اما با نگاهی به اطرافیان، رفت و آمد برخی تماشاگران و سپس با خواندن نظر بعضی از تماشاگران دیدم سایرین هم حوصله شان سر رفته.حتی برخی از تماشاگران با موبایل خود کار یا بازی می کردند که در بین تماشاگران تاتر رخ نمی دهد.

- بازی بهمن فرمان آرا در همان ابتدای نمایش حسابی توی ذوق می زند . صدای او نارسا است و همان تعداد دیالوگ کم را هم با تپق بیان می کند و این برای گرداننده این نمایش خوب نیست. ای کاش شخص دیگری جای او بازی کرده بود. هر جند که شمایل او حسابی به  این نقش می آید.

-نمایش یکنواخت است . افت و خیز ندارد. تماشاچی نگران سرنوشت توماس نمی شود. ای کاش حداقل زمان نمایش کمی کوتاه تر می شد.

- بازیگران جایی برای کار ندارند. بازی سهیلا رضوی و بهناز جعفری دیده نمی شود. اما سیامک صفری عالی است.

-استفاده از موسیقی و افکت های صوتی کم است. همین طور نور پردازی ساده و یکنواخت است. نمایش فاقد عظمت و شکوه لازم است. دقت کنید که صحنه دادگاه چگونه بی رمق برگزار می شود و دفاع توماس تاثیر لازم را ندارد. اما صحنه اعدام توماس استثنا بسیار زیبا در آمده.

 

/ 0 نظر / 17 بازدید