اردیبهشت

 ماه اردیبهشت ماه شلوغی است. سال تازه شروع شده، مراکز اداری و تجاری تازه در حال رونق گرفتن هستند. کارهای شخصی باقیمانده از سال قبل هم باید در نظر گرفت، امتحانات مقطع دبستان، مناسبت ها و رویداد های فرهنگی زیادی هم در اردیبهشت برگزار می شوند که به تمام آنها نمی شود پرداخت.

نمایشگاه کتاب یکی از بزرگترین رویداد های فرهنگی سال در اردیبهشت برگزار می شود. امسال برای اولین بار بخش  تفکیک شده بین المللی جشنواره فیلم فجر هم در اردیبهشت برگزار شد.

نمایشگاه گل و گیاه طبق روال همه ساله باز هم در اردیبهشت برگزار شد. به این ها اضافه کنید چند سمینار علمی مهم که نگارنده حسب شغل و رشته تحصیلی به طور سالانه در آنها شرکت می کند و در کنار این سمینار ها نمایشگاه های بزرگی هم تشکیل می شود.

روز جهانی نجوم نیز در میانهاردیبهشت قرار دارد.

تمام اینها به کنار، اردیبهشت ماه مناسبی برای کوه نوردی و طبیعت گردی است. مناطقی مثل کاشان و لرستان که اگر در اردیبهشت به دیدن آنها نروید دیگر فصل مناسبی پیدا نخواهید کرد.

تمام این مناسبت ها باعث می شوند که اردیبهشت ماه بسیار شلوغ و پر رفت و آمدی باشد.برخی از این مناسبت ها مثل نمایشگاه گل اجبارا باید در اردیبهشت برگزار شوند. اما آیا برنامه های دیگری دیگر مانند جشنواره فیلم و نمایشگاه کتاب را نمی توان به تابستان موکول کرد تا دانش آموزان و دانشجویان فرصت بیشتری داشته باشند؟

به هر حال اردیبهشت با تمام شلوغی اش تمام شد.

/ 0 نظر / 30 بازدید